Nowy numer 43/2020 Archiwum

Wrocław solidarny z Paryżem

Na rynku powieszona została francuska flaga. Jest ozdobiona kirem i spuszczona do połowy masztu.

Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz jest po rozmowie z ambasadorem Francji w Polsce Pierrem Buhlerem. Wyraził w niej wyrazy współczucia z powodu zamachów w Paryżu i solidarność z narodem francuskim.

Gospodarz stolicy Dolnego Śląska dzwonił również do o. Benoit Desinety z parafii Saint-Germain-des-Prés w Paryżu. Kościół, którym się opiekuje, jest najstarszy w Paryżu i szczególnie związany z Wrocławiem.

Na początku 2011 r. miasto ufundowało tablicę pamiątkową w hołdzie królowi Polski Janowi Kazimierzowi, którego serce spoczywa w paryskim kościele. Stało się to z okazji 350. rocznicy utworzenia Uniwersytetu Lwowskiego, którego założycielem był właśnie król Jan Kazimierz.

Tablica była symbolicznym aktem dziękczynnym dla władcy za rozwój intelektualny Wrocławia - spadkobiercy intelektualnego dziedzictwa Lwowa. Ponadto w ubiegłym roku władze miasta przekazały do kościoła Saint-Germain-des-Prés popiersie św. Jana Pawła II.

Proboszcz paryskiej świątyni poinformował prezydenta, że podczas dzisiejszej Eucharystii przekaże wyrazy wsparcia z Wrocławia parafianom.

Wrocław solidarny z Paryżem   W imię solidarności z ofiarami i narodem francuskim wieczorem Stadion Miejski we Wrocławiu został podświetlony w barwach flagi Francji Twitter.com

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama