Nowy numer 33/2018 Archiwum

Dla kogo Totus?

Znamy nominowanych do katolickiego Nobla. Wśród nich - telewizja TRWAM i serial "Ranczo".

Centralne obchody XV Dnia Papieskiego rozpoczną się uroczystą Galą Totus na Zamku Królewskim w sobotę, 10 października. Jak co roku statuetkami nagrodzeni zostaną Ci, którzy poprzez swoją działalność propagują nauczanie św. Jana Pawła II.

Tegoroczne nominacje do nagród zwanych "Katolickimi Noblami” zostały ogłoszone w czterech kategoriach. W kategorii „Osiągnięcia w dziedzinie kultury chrześcijańskiej” nominowani zostali: Ernest Bryll, polski poeta, pisarz, autor tekstów piosenek, dziennikarz i krytyk filmowy, Grzegorz Górny - reporter, eseista, publicysta, reżyser, producent filmowy oraz Krzysztof Penderecki, wybitny współczesny kompozytor i dyrygent.

W kategorii "Propagowanie nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II” szansę na Nagrodę Totus mają Poczta Polska S.A., "Biblia miejsc” Wydawnictwa M, a także Fundacja Szlaki Papieskie.

Nominowanymi w kategorii "Promocja człowieka, praca charytatywna i edukacyjno-wychowawcza” są Anna Grajcarek - pielęgniarka, angażująca się od lat 80. ubiegłego wieku w ochronę praw i godności człowieka, zwłaszcza krzywdzonych dzieci, założycielka czasopisma "Ad Vocem”, Siostra Elżbieta Dąbrowska, od ponad 30 lat zaangażowana w pomoc samotnym, nieletnim i młodocianym matkom, obecnie prowadzi Ośrodek Wsparcia i Interwencji Kryzysowej W Elblągu oraz Pani doktor Helena Pyz, od 25 lat heroiczna ambasadorka Polski w Indiach, gdzie od ćwierć wieku leczy trędowatych. Prowadząc rehabilitację przez pracę pomaga odzyskać godność ludziom zepchniętym na margines społeczeństwa.

W kategorii "TOTUS medialny dla upamiętnienia Bp. Jana Chrapka oraz jego roli w ukazywaniu osoby i nauczania Jana Pawła II w mediach” nominację
otrzymali Telewizja TRWAM, Zespół twórców serialu TVP "Ranczo”, Portal internetowy Deon.pl, Miesięcznik ,,W drodze” oraz Fundacja "Sprawiedliwi dla Świata”.

Jubileuszową galę tradycyjnie poprowadzi Pani Grażyna Torbicka. Podczas Gali wystąpią: Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz, Sound'n'Grace o także zespół stypendystów Fundacji ,,Dzieło Nowego Tysiąclecia” Tylko Ty. Wydarzenie transmitowane będzie 10 października o godz. 16.20 przez TVP2 i TVP Polonia.

czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • xioncpb
  01.10.2015 15:07
  Deon? Seriously?
  Ta lewacka V kolumna w Kościele Katolickim?

  A dlaczego wśród nominowanych za kulturę nie ma Luxtorpedy, Maleo-Panny Wyklęte/Wygnane, TGD?
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama