Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Kromka chleba

W roku jubileuszu swojego 25-lecia Caritas Polska na nowo aktywizuje wolontariuszy do akcji, które od lat prowadzi. Miesiąc wrzesień to przypomnienie o ogólnopolskiej kampanii społecznej „Kromka Chleba”.

Caritas w Polsce prowadzi ją od 2002 roku. Jej zadaniem jest zbieranie środków na pomoc żywnościową dla najuboższych oraz budzenie wrażliwości na problem bezdomności i marginalizacji społecznej najsłabszych ekonomicznie grup społecznych.

- Każdy miesiąc w roku jubileuszu Caritas poświęcony jest innej akcji. Wrzesień jest miesiącem przybliżającym kampanię "Kromka chleba" - wyjaśnia koordynatorka Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, Agnieszka Filipczuk. - Ma ona wymiar ogólnopolski. Chociaż jako diecezja nie włączamy się do obchodów centralnych "Kromki chleba", to podejmujemy ją w skromniejszym zakresie.

Obchody centralne, przeprowadzone jako eventy w miastach, odbędą się 19-20 września w kilku miastach Polski. W naszej diecezji przypada w tym czasie Diecezjalna Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu i tam właśnie wolontariusze Caritas dołączą do kampanii. Podczas uroczystej Eucharystii przyniosą do ołtarza symboliczny dar chleba. W sobotę młodzi, którzy przybędą z całej diecezji na swoje czuwanie, będą zachęcani do przystąpienia do wolontariatu w ramach Caritas. Podobnie dorośli pielgrzymi w niedzielę. Wówczas będą też rozprowadzane symboliczne chlebki Caritas, a dobrowolna ofiara ze zbiórki wesprze głodnych i ubogich naszej diecezji.

Caritas parafialne na miarę własnych możliwości regularnie włączają się w zbiórkę produktów spożywczych i w wydawanie żywności w ramach programu FEAD. - Na przykład Caritas parafii NMP Królowej Różańca św. w Słupsku od września do czerwca w godzinach 15.00-17.00 wydaje chleb z masłem lub smalcem każdemu potrzebującemu - informuje A. Filipczuk.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama