Nowy numer 4/2019 Archiwum

Zobacz także

 • slezan84
  11.07.2015 16:59
  Autonomia leży u podstaw społecznej nauki Kościoła Katolickiego. Jestem katolikiem dumnym z Ruchu Autonomii Śląska i dumny z dziedzictwa przedwojennej Polski, która nam Ślązakom zaufała ofiarując prawdziwą samorządność.
  doceń 3
 • Scott
  11.07.2015 22:52
  To już komedia jest. Jakaś malutka grupka i chcą autonomii, jeszcze całego śląska... Na śląsku zdecydowana większość, to ani trochę ich poważnie nie bierze.
  doceń 3
 • jenks27
  12.07.2015 11:31

  A flagi z napisem oberschlesien na ten dzień skrupulatnie pochowali.

  doceń 3
 • MarcinB-om
  18.07.2015 14:29
  Oczywiście to że ta organizacja jeszcze istnieje, to wynik tego że nasze państwo istnieje tylko teoretycznie. W momencie kiedy Sąd Najwyższy pozwala na rejestrację stowarzyszenia Śląski Ruch Separatystyczny, i później przewodniczący tego stowarzyszenia zostaje wystawiony w 2011 roku na listy wyborcze przez Ruch Autonomii Śląska, i dalej państwo nie reaguje, to oczywistym stają się słowa ministra Sienkiewicza z taśm prawdy, "że Polska istnieje tylko teoretycznie".
  Mam ogromną nadzieję, jako Bytomianin,Górnoślązak, i Polak że po następnych wyborach nasz kraj przestanie być tylko teoretycznym tworem.
  Abstrahując od niebezpiecznych organizacji, sama autonomia nie daje kompletnie nic. Autonomia to przekazanie władzy przez polityków z ul. Wiejskiej w Warszawie, politykom z ul. Ligonia w Katowicach. Może ludzie którzy wierzą w zabobony,horoskopy, również wierzą że to ulica z której są podejmowane decyzje ma znaczenie, ale rozsądek podpowiada że rozwój zależy od ludzi którzy te decyzje podejmują. Politycy z Katowic pokazują dobitnie jak dobrze funkcjonują obszary za które jest odpowiednie nasz region( Stadion Śląski, Koleje Śląskie). Nie ma żadnego argumenty dla którego osobą które nie potrafią przebudować stadionu należałoby dodać kompetencji. Zwyczajnie trzeba ich zmienić.
  Temat jest zbyt szeroki by omówić go dokładnie, więc pokrótce napiszę, autonomia którą chce RAŚ, to ograniczenie polskich wpływów na Górnym Śląsku do polityki monetarnej i wojskowej(wojsko mamy przypominam dla chętnych). Pytam zatem o problemy podstawowe, co z emeryturami,rentami, ubezpieczeniem zdrowotnym etc. bo przecież to do tej pory zarządzane jest przez państwo polskie.
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy