Nowy numer 4/2019 Archiwum

Fala zatruć. 50 osób w szpitalach

Łącznie 50 osób w różnym wieku trafiło od czwartkowego wieczora do soboty rana do szpitali w Katowicach. W tym kobieta w ciąży. Policja ustala czy przyczyną zatrucia może być zażycie dopalaczy.

Policjanci z wydziału zwalczającego przestępczość narkotykową otrzymali ze szpitali informacje o fali zatruć głównie młodych ludzi. Objawy wskazywały, że chodzi o zatrucie dopalaczami.
 
W tej chwili katowiccy kryminalni nie znają jeszcze wyników badań toksykologicznych. Wśród osób hospitalizowanych są nieletni i kobieta w ciąży. Zdaniem lekarzy ich życie nie jest zagrożone.
 
Policja podejrzewa, że może chodzić o jakiś nowy silny środek, który pojawił się na rynku. Taki dopalacz mógłby wywoływać gwałtowną reakcję organizmu. Istnieją też środki odurzające o opóźnionym działaniu. Zdarza się wtedy, że osoba zażywająca bierze podwójną dawkę. W kwietniu br. zmarł młody mężczyzna zatrzymany przez policję w centrum Katowic. Chwilę wcześniej przyznał się do zażycia dopalaczy.
 
W 2014 roku Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach odnotowała 602 przypadki zatruć dopalaczami w całym regionie. Trzy osoby zmarły.
« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy