Gość Zielonogórsko-Gorzowski 24/2021 Archiwum

Przasnysz, Luxtorpeda i ŚDM

W przasnyskim gimnazjum zespół Luxtorpeda promował Światowe Dni Młodzieży.

- W moich czasach nie było w szkole koncertów rockowych - mówił młodym ludziom wokalista i gitarzysta zespołu Robert "Litza" Friedrich. - Dlatego gratuluję wam i zazdroszczę dyrektora, który musi być bardzo odważny.

Przasnyski występ zespołu spotkał się z entuzjastycznym odzewem ze strony publiczności, która włączyła się do wspólnego śpiewania najbardziej znanych piosenek.

Przed sceną zebrała się też spora grupa tańczących "pogo". Robert Friedrich szybko nawiązał dialog z młodzieżą.

Odnosząc się do treści kolejnych utworów opowiadał o swoim życiu. Mówił też o wierze, miłości, nadziei i wolności. W sumie, mimo ostrej i ciężkiej muzyki, przekaz koncertu był bardzo pozytywny, jasny i mocny.

Na zakończenie koncertu szczególnie mocno zabrzmiały słowa: Wiara, siła, męstwo - to nasze zwycięstwo.

Utwór "Hymn", z którego pochodzą, został napisany specjalnie dla drużyny niepełnosprawnych rugbystów Balian.

Po koncercie, który został sfinansowany przez Fundację SCALAM - Prostujemy drogi życia, przedstawicielki Parafialnego Centrum ŚDM - Fara Przasnysz opowiedziały o idei Światowych Dni Młodzieży.

Diecezja płocka przyjmie dużą grupę uczestników ŚDM z innych krajów, więc potrzebni są wolontariusze, którzy się nimi zaopiekują. Koncert w Przasnyszu miał przekonać niezdecydowanych, by pomogli w organizacji pobytu obcokrajowców.

Istniejąca do pięciu lat grupa Luxtorpeda gra szeroko pojętą muzykę rockową.

Zespół tworzą wokalista i gitarzysta Robert "Litza" Friedrich, znany wcześniej z formacji Acid Drinkers i Arka Noego, wokalista Przemysław "Hans" Frencel, gitarzysta Robert "Drężmak" Drężek, gitarzysta basowy Krzysztof "Kmieta" Kmiecik oraz perkusista Tomasz "Krzyżyk" Krzyżaniak.

W swoich utworach Luxtorpeda porusza takie tematy jak życie człowieka, jego walka, upadki, powstania, blaski, cienie oraz nadzieja.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama