Nowy numer 23/2021 Archiwum

Francuzi nie mogą się już doczekać

Przygotowania "Dni w diecezjach", które odbędą się we Wrocławiu tuż przed początkiem Światowych Dni Młodzieży w pełni. Wolontariusze właśnie wrócili z Francji, gdzie promowali stolicę Dolnego Śląska.

Już 22 grupy zgłosiły swój udział w "Dniach w diecezjach". Od 18 do 25 lipca do Wrocławia zawita 9 tysięcy młodych ludzi z całego świata.

Wśród zgłoszonych grup są m. in młodzi z Nowej Kaledonii, Panamy, czy Kolumbii. Stolicę Dolnego Śląska odwiedzą również: Hiszpanie, Niemcy, Kanadyjczycy, Szwajcarzy, Włosi i, Węgrzy. Najwięcej, bo aż 9 grup zgłosiło się do tej pory z Francji.

- Wrocław zawsze był miastem gościnnym, co potwierdził m.in. organizując dwukrotnie Europejskie Spotkanie Młodych Taizé czy Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny - mówił niedawno abp Józef Kupny, metropolita wrocławski, zwracając uwagę, że kolejne grupy deklarujące swój przyjazd do stolicy Dolnego Śląska stanowią dla lokalnego Kościoła poważne wyzwanie.

- Chcemy dobrze przygotować się do przyjęcia naszych gości tak pod względem organizacyjnym, jak i od strony duchowej, by wyjeżdżając stąd mogli wspominać nie tylko wspaniałe zabytki i piękne miejsca, ale także nasze przywiązanie do Kościoła, niedzielnej Eucharystii oraz entuzjazm w świadczeniu o Jezusie - tłumaczy hierarcha.

Francuzi nie mogą się już doczekać   Wrocławscy wolontariusze uczestniczyli w rekolekcjach dla młodzieży diecezji Annecy Katarzyna Kraśnicka Francuzi nie mogą się już doczekać   ŚDM to również wielu nowych znajomych Katarzyna Kraśnicka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Praca przy organizacji "Dni w diecezjach" nie ogranicza się tylko do przygotowań tu na miejscu. Ostatni Światowy Dzień Młodzieży troje wolontariuszy z Wrocławia spędziło w Annecy. - Zostaliśmy tam zaproszeni do wspólnego świętowania oraz by opowiedzieć o stanie przygotowań i o planach jakie mamy w związku z "Dniami Misyjnymi" - mówi Katarzyna Kraśnicka z diecezjalnego sztabu przygotowań.

Wrocławscy wolontariusze wzięli udział w rekolekcjach dla młodzieży. To właśnie w ich programie przewidziana była prezentacja.

- Stworzyliśmy klip wideo, w którym się przedstawiliśmy jako sztab i mówiliśmy o Wrocławiu oraz o całym Dolnym Śląsku. Potem były pytania. Młodych Francuzów interesowała np. kwestia zakwaterowania u rodzin - dodaje.

K. Kraśnicka zaznacza, że młodym we Francji bardzo podobała się wrocławska prezentacja. - Mówili, że nie mogą się doczekać przyjazdu na Światowe Dni Młodzieży do Polski, w tym oczywiście do Wrocławia - opowiada.

Francuzi nie mogą się już doczekać   Młodzież była zainteresowana możliwością zakwaterowania u rodzin, ale również atrakcjami Dolnego Śląska. ŚDM to również wspaniała okazja do zwiedzania Katarzyna Kraśnicka


Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama