Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Kiedy metro? Nie wiadomo

- Trudno dziś podać konkretny termin otwarcia II linii metra. W sprawie reprywatyzacji najpierw chcemy przeprowadzić projekt tzw. małej ustawy reprywatyzacyjnej. Na 5. rocznicę katastrofy smoleńskiej pomnik raczej nie stanie w stolicy - wymienia prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Kiedy zostanie oddana II linia metra?

- Trudno dziś podawać konkretny termin. Zależy mi na szybkim jego uruchomieniu, żeby warszawiacy mogli nim pojechać - mówi Polskiej Agencji Prasowej Hanna Gronkiewicz-Waltz. Wyjaśnia, że termin 14 grudnia jako datę otwarcia II linii metra podała na podstawie informacji spółki budującej metro oraz doświadczenia z odbiorów 4 ostatnich stacji I linii metra. - Duży wpływ na to, że II linia zostanie oddana później miał pożar akumulatorów zasilania rezerwowego na stacji Rondo Daszyńskiego 2 grudnia. Konieczne było wstrzymanie odbiorów technicznych i jazd testowych pociągów; trzeba było też sprawdzić wszystkie akumulatory znajdujące się na II linii. Teraz skupiamy się przede wszystkim na sprawdzeniu wszystkiego dokładnie, nie myślimy o dacie otwarcia - mówi prezydent Warszawy.

Inwestor nie przekazał jeszcze wszystkich obiektów, między innymi stacji Centrum Nauki Kopernik.

- Na 14 obiektów metra odebraliśmy od wykonawcy 12 z nich. Na stacji Powiśle i wentylatorni prace odbiorowe jeszcze trwają. Zgodnie z kontraktem, jeśli komisja stwierdzi istotne wady, istnieje możliwość naliczenia kar umownych - zapowiada Hanna Gronkiewicz-Waltz, dodając, że zależy jej na szybkim oddaniu metra. - Pośpiech jednak nie jest tu wskazany, musimy wszystko sprawdzić dla bezpieczeństwa mieszkańców. Codziennie otrzymuję raport o postępach działań.

Prezydent Warszawy zapowiada, że na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2015 roku powinno nastąpić rozstrzygnięcie przetargu na 6 kolejnych stacji II linii. - Prace być może rozpoczną w roku 2016. Będą mniej uciążliwe, bo nie będą odbywać się w ścisłym centrum - mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz.

« 1 2 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • waldemarkoc
  03.01.2015 22:14
  Czekamy na kolejny, po listopadowym, festyn
  https://www.youtube.com/watch?v=RK2Y_jD0jow

  Dwa dnie przed drugą turą wybotrów prezedenckich ta pani zapewniała, że metro ruszy 14 grudnia...
  doceń 1
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama