Gość Katowicki 29/2018 Archiwum

Adaś reaguje na bodźce!

Lekarzom z Prokocimia udało się wybudzić dwuletniego Adasia ze śpiączki farmakologicznej.

- Stan zdrowia chłopca poprawia się i wszystko wskazuje na to, że w jego układzie nerwowym nie ma uszkodzeń. Na razie jednak zachowujemy umiarkowany optymizm, bo dziecko wciąż jest podłączone do respiratora, który wspomaga funkcje życiowe. Chłopczyk cały czas przebywa na oddziale intensywnej terapii - mówi Magdalena Oberc, rzecznik Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu.

Prof. Janusz Skalski, kierownik Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej i Intensywnej Opieki Kardiochirurgicznej, mówi, że wszystko wskazuje na to, że stan dziecka poprawia się. Chłopczyk wciąż dostaje leki, by doszło do dobrej regeneracji tkankowej.

Dobrą wiadomością jest też to, że po wybudzeniu z narkozy Adaś zaczął dobrze reagować na bodźce. We środę wieczorem otworzył też oczy i zaczął poruszać rączkami i nogami.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

  • wietrzyk11
    03.12.2014 23:14
    Panie Boże, spraw, żeby to małe szczęście wróciło do zdrowia...
    doceń 1
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama