Nowy numer 2/2021 Archiwum

Spotkałeś świętego? Napisz o nim do nas! Pewnie nie zostanie kanonizowany, choć… kto wie?

Poszedł z butami do nieba - tak mówi się o człowieku, który pewnie nigdy nie zostanie kanonizowanym świętym, ale w przeświadczeniu wielu był i jest święty. Jeśli spotkałeś kogoś takiego, napisz o tym do nas. Może to był to ktoś z rodziny? Ksiądz? Nauczyciel? Krawiec z pobliskiego warsztatu?

Takie wspomnienia, świadectwa, biografie (najlepiej ze zdjęciami) będziemy publikowali na gosc.pl, tworząc naszą własną, „gościową” księgę „Żywotów świętych”. Warto będzie ją przeczytać, bo - jak pisze w GN Marcin Jakimowicz - święci to ci, którzy odsłaniają nam Boga. Podobna akcja z powodzeniem prowadzona jest obecnie na Filipinach.

Kto wie, może prosty list do redakcji będzie początkiem procesu beatyfikacyjnego?

Zapraszamy więc naszych Czytelników do podzielenia się z innymi własnym doświadczeniem spotkania świętych. Swoje świadectwa przyślijcie do redakcji: ul. Wita Stwosza 11, 40-042 Katowice, z dopiskiem: ŚWIĘCI lub e-mailem: swiadectwo@gosc.pl – w temacie wiadomości proszę wpisać: ŚWIĘCI.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także