Nowy numer 3/2021 Archiwum

Komórką do celu

Warszawa dołączyła do ponad 2800 miast, m.in. Nowego Jorku, Londynu, Tokio czy Sydney, w których można korzystać z funkcji Transit na Mapach Google. Zaplanowanie podróży nigdy nie było łatwiejsze.

Wyciągamy komórkę, wpisujemy cel podróży. Google Maps podpowiedzą już nie tylko, jak dostać się do celu własnym samochodem czy rowerem, ale także komunikacją miejską.

W ten sposób stolica dołączyła do ponad 2800 miast, m.in. Nowego Jorku, Londynu, Tokio czy Sydney, w których można korzystać z funkcji Transit. Aplikacja podpowiada najszybsze połączenie transportu miejskiego – autobusów, tramwajów, metra oraz pociągów SKM i WKD. W dodatku podpowie, ile czasu zajmie nam dojście do przystanku, co ile minut odjeżdża autobus czy tramwaj, a także przypomni, kiedy trzeba wysiąść.

Z funkcji Transit na Mapach Google mogą korzystać zarówno użytkownicy komputerów stacjonarnych, jak i urządzeń mobilnych. Wystarczy wejść na maps.google.pl lub uruchomić aplikację na urządzeniach mobilnych i kliknąć ikonkę „Wyznacz trasę”. Po wybraniu opcji „Transport publiczny” pojawią się trasy komunikacji miejskiej oraz szacowany czas dojazdu i oznaczenia dróg.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama