Nowy numer 2/2021 Archiwum

Chcą być uczniami i misjonarzami

Wystartowała Opolska Szkoła Ewangelizatorów.

By głosić Jezusa i przynosić owoc, potrzebnych jest wiele umiejętności: dobra komunikacja z innymi ludźmi, wiedza kerygmatyczno-teologiczna, operowanie arsenałem metod i sposobów ewangelizowania. Ale wśród tych koniecznych do spełnienia wymagań, zdecydowanie najważniejsze są kompetencje duchowe.

– Mamy z dnia na dzień stawać się coraz bardziej świętymi – podkreślał Paweł Nawojski podczas pierwszego zjazdu Opolskiej Szkoły Ewangelizatorów. To inauguracyjne spotkanie odbyło się w sobotę 25 października w salach Duszpasterstwa Akademickiego „Ressurexit”. Uczestniczyło w nim ponad 60 osób z różnych stron diecezji opolskiej.

Opolska Szkoła Ewangelizatorów to cykl comiesięcznych spotkań formacyjnych dla osób z różnych wspólnot i parafii, które chcą odpowiedzieć na wezwanie Jezusa do ewangelizacji. Prowadzona jest przez członków Diecezjalnego Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji. – Nasza szkoła nie tyle daje konkretne narzędzia, ale przede wszystkim otwiera człowieka na Boga, pomaga przełamać barierę lęku przed wyjściem do ludzi. Jest to szkoła bycia blisko Jezusa. Poprzez konferencje, warsztaty, modlitwę chcemy wejść w rolę ucznia i misjonarza – tłumaczy ks. Artur Juzwa, podkreślając, że każdy chrześcijanin, o czym przypomina papież Franciszek w adhortacji „Evangelii gaudium”, jest wezwany do podejmowania misji.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama