Nowy numer 2/2021 Archiwum

Skradziono lamy! Pomocy!

Trzy lamy - jedna dorosłą i dwie młode - skradziono z ośrodka parafialnego Grapa w Nowych Łąkach. Za zwierzętami tęsknią dzieci i właściciele zwierząt.

Ośrodek należy do parafii św. Jana Nepomucena w Pielgrzymce koło Złotoryi. Jak mówi Michał Drelinkiewicz, zarządca ośrodka, przez cały rok przyjeżdżają tu wycieczki szkolne.

Uczniowie cieszą się, że mogą za darmo oglądać ok. 300 żywych zwierząt, wśród nich m.in. lamy, daniele, strusie i pawie.

- Przyjeżdżają do nas przede wszystkim dzieci niepełnosprawne. Kontakt ze zwierzętami bardzo je rozwija i pobudza emocjonalnie - mówi Drelinkiewicz.

Na razie dzieci odwiedzające Grapę nie zobaczą ulubionych lam. W nocy z 7 na 8 października złodzieje wyprowadzili je z ośrodka. Akcja była dobrze przygotowana, złodzieje musieli wywieźć zwierzęta samochodem. Zachowywali się bardzo cicho, bo nikt nie słyszał żadnych odgłosów.

- Lamy to raczej niespokojne, płochliwe zwierzęta. Być może przed kradzieżą zostały uśpione - mówi st. asp. Jan Kowalczyk z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi.

- Będziemy wdzięczni za każdą informację o lamach. Nie tylko my, ale także dzieci bardzo się do nich przywiązały. Jednej z nich sam pomagałem przyjść na świat. Lamy były ozdobą ośrodka - mówi Michał Drelinkiewicz.

Pracownicy Grapy apelują o pomoc w odnalezieniu zwierząt. Osoby, które wiedzą cokolwiek o losie skradzionych lam, proszone są o kontakt z zarządcą ośrodka (tel. 791 418 899) lub z policją (tel. 997).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama