Nowy numer 2/2021 Archiwum

Prośba o modlitwę

Abp Sławoj Leszek Głódź przeszedł poważną operację.

Na stronie archidiecezji gdańskiej wczoraj opublikowany został komunikat abp. Sławoja Leszka Głódzia, dotyczący jego choroby. Czytamy w nim: "Drodzy Bracia w Kapłaństwie, Alumni, Osoby Życia Konsekrowanego, Drodzy Diecezjanie. Przyjąłem nieoczekiwany krzyż choroby i cierpienia, godząc się z wolą Bożą. Przyjmuję ją, jaka będzie. Proszę o modlitwę - szczególnie tych, którzy doświadczają tego, co ja. Jeżeli jest taka wola Boża, chciałbym Wam jeszcze służyć, drodzy Księża i Wierni, a moje cierpienie ofiaruję w intencji całej Archidiecezji Gdańskiej."

Metropolita przed tygodniem przeszedł ciężką operację. Przebiegła ona pomyślnie. Arcybiskup powoli wraca do zdrowia. Prosi jednak o modlitwę w swojej intencji - mówi bp Wiesław Szlachetka, biskup pomocniczy archidiecezji. - Obecnie metropolita przebywa w szpitalu. Wszystkie sprawy diecezjalne toczą się jednak w normalnym trybie - dodaje.

Kuria Metropolitalna skierowała do parafii archidiecezji prośbę, aby podczas wszystkich Mszy św. dołączać do wezwań modlitwy wiernych intencję "o rychły powrót metropolity do zdrowia i pełni sił, potrzebnych do wypełniania pasterskich obowiązków w archidiecezji gdańskiej ".

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama