Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Meeting w rytmie bluesa

Tegoroczna VI edycja festiwalu Kraśnik Blues Meeting była kontynuacją imprezy, która odbywała się od 1999 do 2004. Po 10-letniej przerwie władze miasta postanowiły festiwal reaktywować.

Na scenie Kraśnik Blues Meeting pojawili się znakomici i uznani muzycy, grający na międzynarodowej scenie bluesowej. Zaprezentowano również filmy o bluesie, które można było obejrzeć na festiwalowym placu przy estradzie.

Festiwal w Kraśniku to forma promowanie młodych form muzycznych i propagowanie muzyki bluesowej w Polsce. Młodzi wykonawcy kwalifikowani byli po nadesłaniu materiałów demo, a w konkursie oceniani przez uznanych fachowców z branży bluesa. W części konkursowej wystąpiło osiem zespołów, które oceniali znani bluesowi muzycy Sławek Wierzcholski, Leszek Cichoński, Radek Barczak, Bartek Abramowicz oraz Adam Dobrzyński. Grand Prix Burmistrza Miasta Kraśnik w wysokości 5000zł. otrzymał lubelski zespół De Luxe,  II miejsce i nagrodę w wysokości 2500zł. otrzymał zespół Sideroad, a III miejsce i nagroda w wysokości 1500zł. przypadła zespołowi The Bl Blues Band.

Gwiazdami festiwalu Kraśnik Blues Meeting 2014 byli: Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa, Niki Buzz (USA) And Dr Blues And Soul Re Vision, Leszek Cichoński, Gang Olsena oraz Pawkin „Blues Project” z gościnnym udziałem Leszka Cichońskiego oraz Sławka Wierzcholskiego. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama