Nowy numer 3/2021 Archiwum

Przeżyć upał w Warszawie

W pięciu miejscach stolicy ustawiono kurtyny wodne. 11 czerwca temperatura przekroczy 30 stopni.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że na obszarze województwa mazowieckiego 11 czerwca do godz. 18 prognozowany jest wzrost temperatury maksymalnej do 31°C.

"Upały i wywołane nimi odwodnienie organizmu, może powodować gwałtowne pogorszenie się stanu zdrowia, z zagrożeniem życia włącznie. Na skutki wysokich temperatur szczególnie narażeni są seniorzy, osoby z chorobami układu krążenia i dzieci" - ostrzega ratusz w specjalnym komunikacie, prosząc mieszkańców Warszawy by ograniczyli przebywanie w godzinach południowych na nasłonecznionym, otwartym terenie do niezbędnego minimum i pili regularnie duże ilości płynów, minimum 2 litry dziennie.

W pięciu punktach miasta na czas upałów ustawiono kurtyny wodne, wytwarzające wodną mgiełkę, w której każdy może się ochłodzić.

Obecnie kurtyny zainstalowano na placach: Trzech Krzyży, Zamkowym i Konstytucji, a także na Krakowskim Przedmieściu oraz przy katedrze na Floriańskiej. Będą działać w najbliższych dniach, dopóki będzie utrzymywał się upał, w godz. od. 10 do 17.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama