Nowy numer 3/2021 Archiwum

Prezydent posadził Dąb Wolności

- Serdecznie dziękuję za wszystkie wielkie zasługi dla wolności Polski, które poniósł Kościół przez tak trudny okres, za udział w organizowaniu polskiej wolności, który w dalszym ciągu jest niesłychanie ważny, aktualny i za który trzeba być wdzięcznym - mówił prezydent Bronisław Komorowski przed Świątynią Opatrzności Bożej.

Po Mszy św. w Święto Dziękczynienia przed Świątynią Opatrzności Bożej w Wilanowie odbyła się uroczystość posadzenia Dębu Wolności

- To okazja do podziękowania, kierowanego za zasługi historyczne i współczesne dla polskiego Kościoła. Mogliśmy dzisiaj połączyć 25. rocznicę wolności Polski z wdzięcznością za naukę, życie, działanie Prymasa Tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego i Jana Pawła II na rzecz wolności i jej kształtu - powiedział Bronisław Komorowski, sadząc dąb na pamiątkę rocznicy przemian ustrojowych w Polsce. - Serdecznie dziękuję za wszystkie wielkie zasługi dla wolności Polski, które poniósł Kościół przez tak trudny okres, za udział w organizowaniu polskiej wolności, który w dalszym ciągu jest niesłychanie ważny, aktualny i za który trzeba być wdzięcznym - dodał.

W uroczystości wziął udział m.in. sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kardynał Pietro Parolin, kard. Stanisław Dziwisz, nuncjusz apostolski abp Celestino Migliore, Prymas Polski senior abp Józef Kowalczyk oraz kard. Kazimierz Nycz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama