Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Legnica: dwie ofiary świńskiej grypy?

U dwóch zmarłych pacjentów hematologii legnickiego szpitala odkryto wirus AH1N1.

Nie wiadomo jednak, czy bezpośrednią przyczyną śmierci był właśnie wirus świńskiej grypy. Jak tłumaczy Tomasz Kozieł, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy, to będzie dopiero badane.

- Obaj pacjenci trafili na nasz oddział w krytycznym stanie. Odporność ich organizmów była praktycznie zerowa. Lekarze nie są w stanie jednoznacznie określić, czy przyczyną ich śmierci był wirus AH1N1, czy też choroba nowotworowa. Niewykluczone, że i tak by zmarli - mówi Tomasz Kozieł, rzecznik legnickiego szpitala.

Oddział hematologi został czasowo zamknięty - nie ma przyjęć, a umieszczeni na nim pacjenci zostali poddani kwarantannie.

W całym szpitalu potwierdzono sześć zakażeń wirusem AH1N1 - pięciu pacjentów z objawami zakażenia tym wirusem znajduje się na oddziale hematologii, a jeden w izolatce oddziału intensywnej terapii.

Według lekarzy stan tego ostatniego pacjenta jest bardzo ciężki.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama