Nowy numer 23/2021 Archiwum

Natalia w oknie życia

Dwumiesięczna dziewczynka została podrzucona przed południem do mieszczącego się przy klasztorze Franciszkanek Rodziny Maryi okna życia. Zostanie oddana do adopcji.

Dzwonek w oknie życia przy klasztorze na ul. Hożej 53 zadzwonił przed południem. Po raz czternasty w ciągu pięciu lat do mieszczącego się przy klasztorze Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi pomieszczenia anonimowa mama podrzuciła tym razem dziewczynkę. Dwumiesięczna Natalia (przy dziecku znaleziono kartkę z imieniem) trafiła do Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku. Tutejszy sąd rodzinny przeprowadzi procedurę adopcyjną.

Okno życia oprócz tego, że ratuje życie, pełni również funkcję edukacyjną i uświadamiającą. Każdej matce, będącej w stanie błogosławionym, uświadamia, że nie pozostanie nigdy osamotniona w sytuacji braku możliwości zapewnienia dziecku należnej opieki. Jest symbolem gotowości społeczeństwa do przyjęcia każdego dziecka i znakiem szacunku dla wielkiego daru życia. Jest wyrzutem sumienia dla tych, którzy w sposób nieodpowiedzialny wzbudzają życie, a później je niszczą. Okno działa pod opieką Caritas AW, a w jego funkcjonowanie zaangażowane są nie tylko Siostry Rodziny Maryi, ale także Duszpasterstwo Rodzin AW, Pogotowie Ratunkowe, Szpital im. Świętej Rodziny oraz ośrodki adopcyjne.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama