Nowy numer 44/2020 Archiwum

Wrzuć na luz

- Najlepszy poniedziałek w moim życiu - komentowała młoda dziewczyna, uśmiechając się do "zwariowanego" kierowcy linii 103, który głośno witał pasażerów.

- Witam wszystkich nowych pasażerów - usłyszałem wsiadając przed 9.00 na przystanku przy Generała Maczka. "A to co? Jakiś nowy zwyczaj?" - pomyślałem. "A może efekt wczorajszego referendum? Teraz nawet w ZTM-ie będą walczyć z arogancją i brakiem uprzejmości?".

Autobus linii 103 niczym się z zewnątrz nie różnił od pozostałych, ale jego kierowca już tak.

- Wszyscy są? Mam nadzieję, że obecni. Sprawdzać nie będziemy - mówił ruszając z przystanku w kierunku Młocin. A później było już tylko śmieszniej.

- A teraz wszyscy panowie puszczają oczko do pań, a panie uśmiechają się do panów. Mam nadzieję, że wszyscy będą mieli dobry dzień - mówił, pokazując w kierunku pasażerów tabliczkę z napisem "Wrzuć na luz".

Na przystanku przy ul. Galla Anonima witał "wszystkich anonimowych pasażerów", przy Broniewskiego - "całą studencką brać".

- Mamy w naszym Boeingu 103 jeszcze dużo miejsca. Zapraszamy na pokład - namawiał jegomość za kierownicą.

Za chwilę oczom rozbawionych już pasażerów ukazała się kolejna tabliczka: "Niezła jazda".

- Na randki, na zakupy - proszę się uśmiechnąć, będzie nam łatwiej się integrować. Mam nadzieję, że wszyscy wypoczęci po weekendzie. O witam nowe twarze - cieszył się "radosny kierowca" przy Ratuszu Bielan.

Na Starych Bielanach wysiadłem. Ze śmiechu, i po to, żeby przesiąść się w metro. Ale w duchu uśmiechałem się jeszcze długo do niezwykłego kierowcy linii 103.

- Najlepszy poniedziałek w moim życiu - mówiła na przystanku młoda dziewczyna.

Była chyba tego samego zdania, co większość pasażerów.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama