Nowy numer 3/2021 Archiwum

Oświęcim. Spotkajmy się tam w niedzielę!

Wierni - nie tylko z diecezji bielsko-żywieckiej - przyjadą 16 czerwca do tego miasta na Sołą, by dziękować za bł. matkę Małgorzatę, serafitkę, maszerować dla życia i rodziny, a także uczestniczyć w diecezjalnym Święcie Młodych.

Zapraszamy serdecznie do Oświęcimia mieszkańców całej diecezji, wszystkich, którzy są gotowi zamanifestować swoje poparcie dla rodziny i chcą, by prawa rodziny były szanowane – mówią organizatorzy Święta Życia - więcej na http://bielsko.gosc.pl/Marsze.

Przemarsz poprzedzi liturgia sprawowana jako dziękczynienie za dokonaną 9 czerwca w Krakowie-Łagiewnikach beatyfikację matki Małgorzaty Szewczyk, założycielki Zgromadzenia Sióstr Serafitek i inicjatorkę budowy domu macierzystego dla sióstr w Oświęcimiu.

Po Eucharystii rozpocznie się przejście ulicami miasta, które uczestnicy Marszu dla Rodziny i Życia zakończą na terenie stadionu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – Tam zakończy się przemarsz, ale nie nasza manifestacja poparcia dla rodziny – mówi ks. Mateusz Dudkiewicz, który poprowadzi maszerujących i jest także głównym organizatorem trzeciego punktu programu: rodzinnego pikniku na stadionie MOSiR-u, który przerodzi się w diecezjalne Święto Młodych. – Na stadionie wysłuchamy napisanego specjalnie na tę okazję hymnu Święta Życia, a także koncertu zespołu „Concentus”. Będzie czas na podreperowanie sił i poczęstunek.

Później dla rodzin wystąpi „Arka Noego”. Po koncercie przewidujemy wiele atrakcji dla całych rodzin. Będą konkursy, zabawy, pokazy. Drużyny księży i hokeistów rozegrają też mecz piłki nożnej. W koncercie muzyki hip-hop wystąpi „Arkadio”, a na zakończenie zagra „Luxtorpeda”.

Program Święta Życia:

11:00  czuwanie modlitewne w ogrodach Sióstr Serafitek

12:00  Msza Święta dziękczynna za beatyfikację Matki    

            Małgorzaty Łucji Szewczyk, Serafitki

14:00  Marsz dla Życia i Rodziny

15:00  MOSiR: koncert zespołu CONCENTUS

16:00 PANTOMIMA

16:30 ARKA NOEGO

18:05 MECZ PIŁKI NOŻNEJ księża vs hokeiści ,

           w przerwie konkurs dla Rodzin : rzuty karne

18:40 WRĘCZENIE NAGRÓD ZA TURNIEJ PIŁKARSKI O

           PUCHARY SIOSTRY PROWINCJALNEJ-SERAFITKI

19:30 ARKADIO

21:00 LUXTORPEDA

 

Wszystkie koncerty są bezpłatne!

« 1 2 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama