Nowy numer 48/2020 Archiwum

Krzysztof Ziemiec laureatem Nagrody "Ślad"

- To dla mnie bardzo ważna nagroda. Pamiętam biskupa Chrapka, który mnie, młodego dziennikarza, fascynował dobrocią. Zawsze chciałem choć raz w życiu być tak dobry jak on - powiedział Krzysztof Ziemiec, odbierając statuetkę dłuta Gustawa Zemły.

Ci ludzie pokazują, że można być dziś w mediach człowiekiem, który służy dobru człowieka, rodziny i państwa. W tych nagrodzonych możemy zobaczyć, w jaki sposób powinna wyglądać obecność katolika, który nie zdejmuje mundurka, gdy staje się dziennikarzem – powiedział gospodarz uroczystości w Domu Arcybiskupów Warszawskich, kard. Kazimierz Nycz.

Sylwetki nominowanych przedstawił Marcin Przeciszewski, szef Katolickiej Agencji Informacyjnej.

– Laureata Nagrody "Ślad" wybiera się według trzech kryteriów: spośród dziennikarzy, którzy traktują dziennikarstwo jako misję, a nie tylko jako zawód i sposób zarabiania pieniędzy, którzy traktują tę pracę jako służbę prawdzie, dobru i pięknu oraz którzy budują mosty między światem religii i mediów – mówił przewodniczący kapituły, Zbigniew Nosowski. – Okazuje się, że w czasach tabloidyzacji i komercjalizacji mediów takich ludzi jest w nich całkiem sporo.

Krzysztof Ziemiec laureatem Nagrody "Ślad"   Uroczysta gala Nagrody "Ślad" odbyła się w Domu Arcybiskupów Warszawskich Tomasz Gołąb /GN – To dla mnie bardzo ważna nagroda, pamiętam postać biskupa Chrapka, który mnie, młodego dziennikarza, fascynował dobrocią. Zawsze chciałem choć raz w życiu być tak dobry jak on – powiedział Krzysztof Ziemiec, odbierając statuetkę dłuta Gustawa Zemły. 

Prezenter telewizyjnych "Wiadomości", autor programów "Niepokonani" (TVP1) i "Prawdę mówiąc", otrzymał nominację "za odważne i profesjonalne pokazywania siły dobra i jego atrakcyjności w czasach, gdy świat coraz bardziej w to powątpiewa".

 

Krzysztof Ziemiec laureatem Nagrody "Ślad"   Tomasz Rożek został nominowany za "bezustanne poszukiwanie i wskazywanie Boga w nauce, kulturze i cywilizacji" Tomasz Gołąb /GN Tomasz Rożek otrzymał nominację "za bezustanne poszukiwanie i wskazywanie Boga w nauce, kulturze i cywilizacji". Jest szefem działu Nauka i gospodarka "Gościa Niedzielnego" i autorem kilku książek, w tym najnowszej, "Nauka – to lubię. Od ziarnka piasku do gwiazd".

Ks. Andrzej Draguła, wieloletni współorganizator i rzecznik prasowy "Przystanku Jezus", został wyróżniony "za dociekliwość w analizowaniu tematów trudnych i podejmowanie dialogu ze światem laickim".

Nagrodę "Ślad" przyznają ludziom mediów sami dziennikarze. Ma upamiętniać postawę Biskupa, którego dewizą były słowa: "Idź przez życie tak, aby ślady twoich stóp przetrwały Cię!". Laureatami dotychczasowych jedenastu edycji Nagrody "Ślad" byli kolejno: Ewa Czaczkowska, Grzegorz Polak, Stefan Wilkanowicz, ks. Jerzy Szymik, Marek Zając, Szymon Hołownia, ks. Marek Gancarczyk, ks. Kazimierz Sowa, Anna Gruszecka, Tomasz Królak i Jacek Moskwa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama