Nowy numer 33/2018 Archiwum

Dałeś się nabrać?

Kopuła katedry Chrystusa Króla w Katowicach nie będzie podnoszona.

Sensacyjna informacja – która obiegła wczoraj lotem błyskawicy cały region, a nawet kraj – głosiła, że kopuła katedry będzie górować nad Katowicami. Podaliśmy ją również w naszym serwisie internetowym (zobacz: Chcą wrócić do pierwotnych planów).

Pomysł ten zyskał szybko wielu zwolenników i przeciwników. Byli i tacy, którzy przyjęli go z przymrużeniem oka. Archidiecezjalny Serwis Informacyjny podaje, że choć faktycznie istnieją plany architektoniczne takiej przebudowy i podwyższenia kopuły o 30 m, nie będzie ona w najbliższym czasie realizowana.

Wiadomość o podniesieniu kopuły katowickiej katedry była więc typową primaaprilisową informacją.

Wypowiedź ks. Łukasza Gawła, rzecznika metropolity katowickiego – sprostowanie informacji:

Wypowiedź ks. Stanisława Puchały, proboszcza parafii katedralnej – sprostowanie informacji:

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama