Nowy numer 4/2019 Archiwum

Zagłosuj na naszych muzykantów

Płyta „Zagraj mi, muzykancie” już została wyróżniona w organizowanym przez Polskie Radio konkursie. Teraz bierze udział w internetowym plebiscycie.

Muzeum Regionalne w Opocznie płytę „Zagraj mi, muzykancie” wydało pod koniec 2012 r. Ukazała się dzięki wygranemu projektowi w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz wsparciu finansowemu Ceramiki Paradyż.

Krążek został wyróżniony w prestiżowym konkursie Polskiego Radia „Nowa Tradycja”. Teraz bierze udział w internetowym plebiscycie „Wirtualne Gęśle”. W jego ramach najlepszy folkowy krążek ubiegłego roku wybierają sami internauci. A konkurencja jest duża. Do udziału w tym plebiscycie nominowane zostały płyty takich uznanych wykonawców, jak Kapela ze Wsi Warszawa czy grupa Enej. Głosowanie w plebiscycie „Wirtualne Gęśle” będzie trwać do północy 27 kwietnia. Na wybraną przez siebie płytę można oddać głos TUTAJ.

Płyta „Zagraj mi muzykancie” zawiera unikatowe nagrania opoczyńskich muzykantów, które przechowywane były w muzealnych zbiorach. – Ocaliliśmy od zapomnienia 42 godziny tych nagrań, które zarejestrowane zostały w latach 70. i 80. ubiegłego wieku. Na krążku znalazł się ich godzinny wybór, ponad trzydzieści najciekawszych utworów – mówi dyrektor muzeum Tomasz Łuczkowski.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy