Nowy numer 48/2020 Archiwum

Piłką uczczą niepodległość

Piłka nożna to doskonały sposób, by cieszyć się z odzyskanej niepodległości.

Jak uczcić niepodległość? Piłką!   Jak uczcić niepodległość? Piłką!
W turnieju zagrają chłopcy urodzeni w 2003 r. Ale bawić się mogą wszyscy
Agata Puścikowska/GN
Młodzi piłkarze wraz z rodzinami Niepodległościowym Turniejem Piłki Nożnej uczczą odzyskanie przez Polskę niepodległości. Już w sobotę 10 listopada chłopcy rozegrają prawdziwe piłkarskie zawody. Imprezę, w której wezmą udział mieszkańcy Mazowsza i Krakowa, organizuje Stowarzyszenie "Sternik"".

– Rodzina i ojczyzna to wartości, które się ściśle łączą. A sport jest świetnym narzędziem wychowawczym – twierdzi Dariusz Justyniarski, jeden z organizatorów turnieju, dyrektor Szkoły "Żagle" Stowarzyszenia "Sternik". – Słowa: "Taka będzie Rzeczpospolita, jakie jej młodzieży chowanie" nie straciły na ważności i aktualności. Trzeba wcielać je w życie, również przy pomocy piłki nożnej, która jest pasją wielu chłopców. 

W przerwie rozgrywek dziennikarz sportowy Przemysław Babiarz poprowadzi konferencję „Jak wychować mistrza?”. Opowie o sztuce motywacji do wysiłku na przykładach Adama Małysza, Justyny Kowalczyk, Feliksa Stamma i Kazimierza Górskiego.

W zawodach wezmą udział drużyny: KS Cracovia Kraków, Polonia Warszawa, Legia Warszawa, PKS Radość, MLKS Józefovia Józefów, OKS Otwock, Zwar Międzylesie, Victoria Zerzeń, KS Wesoła, Victoria Sulejówek, UKS Żagle Warszawa.

W rozgrywkach wezmą udział chłopcy urodzeni w 2003 r. Organizatorzy zapraszają jednak całe rodziny, które aktywnie chcą spędzić sobotę poprzedzającą Święto Niepodległości. Konferencja z udziałem Przemysława Babiarza odbędzie się na terenie Szkoły "Strumienie" w Józefowie, przy ul. 3 Maja 129, o godz. 13. Cały turniej odbędzie się w hali sportowej Szkoły "Strumienie" i będzie trwał od godz. 8.30 do godz. 18.

Honorowy patronat nad turniejem objął marszałek województwa mazowieckiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama