Nowy numer 49/2020 Archiwum

Patriotyzm na rockowo

- Dzisiaj z odzyskania niepodległości należy się cieszyć i radować, a nie jedynie wspominać ciężkie losy historii ojczyzny – uważają organizatorzy młodzieżowej kampanii społecznej „Rock Niepodległości”.

I zamiast „sztywnego” święta proponują młodzieżowe obchody Święta Niepodległości. Tradycyjnie 11 listopada w warszawski klubie Palladium odbędzie się koncert Rock Niepodległości, na którym w tym roku wystąpią m.in. Luxtorpeda, Kasia Kowalska czy Oddział Zamknięty. Każda z kapel rozpocznie swój występ od wykonania patriotycznego utworu we własnej aranżacji. Wstęp na koncert po zarejestrowaniu się na stronie dobremiejsce.org >>

Przed koncertem odbędzie się parada motocykli, która wyruszy spod domu Piłsudskiego w Sulejówku (ul. Paderewskiego 94) o godz. 16. Do parady, która zakończy się przy ul. Złotej 9 może przyłączyć się każdy fan dwóch kółek.

8 listopada w Klubie Wojskowej Akademii Technicznej przy ul. Kaliskiego 25 A w godz. 11-17 odbędzie się konferencja naukowa „Oblicza patriotyzmu: historia a współczesność”, poświęcona dyskusji  na temat współczesnego patriotyzmu. Prelegenci będą próbowali ukazać m.in. praktyczną stronę patriotyzmu w kontekście współczesnej Polski oraz nowoczesne formy umiłowania ojczyzny.

Na Skwerze Hoovera do 27 listopada będzie można zobaczyć galerię Gwiazd Rock Niepodległości. Więcej informacji o kampanii: www.rockniepodleglosci.pl >>

Tegoroczną kampanię Rock Wolności promuje piosenka "Smak wolności" zespołu Poland First To Rock. Niepodległościową kampanię organizują dzielnica Śródmieście, Fundacja AIP oraz agencja kreatywna SunriseAtr PR.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama