Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Wyrwani piekłu

Znakomity pomysł na Rok Wiary. Uratuj człowieka. Jednego dziennie.

– Naszym wielkim odkryciem jest to, że Jezus zdobył się na szaleństwo: obiecał, że wystarczy zmówić w czyjejś intencji Koronkę do Miłosierdzia Bożego, by otworzyć dla niego niebo – opowiada siostra Gertruda ze Zgromadzenia Sióstr Służebnic Bożego Miłosierdzia w Rybnie – Czy Jezus sprecyzował, że należy odmawiać te koronkę w jakiś niezwykle pobożny sposób? Ze wzniesionymi rękoma? Nie! W „Dzienniczku” Faustyna opisała przejmującą scenę. Trafiła do umierającego człowieka. Zmagał się, cierpiał straszne męki. Wokół jego łóżka zobaczyła wiele demonów. Gdy zaczęła odmawiać Koronkę, wszystkie zniknęły. Chory odetchnął i pogodzony z Bogiem zmarł. Często, gdy nas ktoś obgada, oczerni, albo po prostu wkurzy to mówimy: „Oj, poczekaj! Nasza zemsta będzie słodka. Wymodlimy ci niebo! – wybuchają śmiechem mniszki w czerwonych welonach.

W najnowszym liście, które siostry rozesłały do członków Kręgu Miłosierdzia proponują znakomitą praktykę na Rok Wiary. Pomysł akcji „Prezent dla Jezusa” jest genialny w swej prostocie: każdego dnia – proponują mniszki – odmówmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji „o uratowanie od potępienia duszy, którą Jezus chce uratować”.

Rachunek? 365 osób uratowanych w ciągu roku. Warunek? Zaufanie, że słowa „Dzienniczka” nie są literacką metaforą.

Atutem akcji jest to, że nie modlimy się o wymienionego z imienia i nazwiska delikwenta, co sprawia, że nasza modlitwa przestaje być „książką skarg i zażaleń”, jest bardziej bezinteresowna i otwarta na Bożą interwencję. Kilkoro moich znajomych weszło już w tę grę na śmierć i życie.

« 1 »
oceń artykuł
 • matylda
  05.12.2012 20:18
  ludzie! ogarnijcie się! czytajcie Biblię i patrzcie w co Wy wierzycie!
  doceń 1
 • Klemens
  07.07.2014 01:18
  Nie przypisujcie Jezusowi czegoś czego nigdy nie zrobił. Jezus nauczał by modlić się własnymi słowami a nie klepac wierszyki na pamięć. Dziwi mnie to, że przy takim oświeceniu jakie mamy dzisiaj tak jawni odstępcy jak kościół katolicki mają wciąż tak wielu zwolenników. Ludzie, macie rozumy, więc ich używajcie. Bycie chrześcijaninem jest jak najbardziej słuszne, ale bycie katolikiem I chrześcijaninem to dwie różne sprawy.
  doceń 0
 • wiesia
  05.01.2015 13:43
  wielu ludziom trudno jest modlić się własnymi słowami, dlatego cieszmy się, że przekazano nam piękne modlitwy
  doceń 1
 • Gość
  02.01.2017 11:04
  też odmawiam codziennie Koronkę do Bożego Miłosierdzia
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji